rawholow.jpg
rawholow.jpg

BEHIND THE MENTALITY


RAW HOLLOW X KUBA WOLAK DOCUMENTARY PROJECT

SCROLL DOWN

BEHIND THE MENTALITY


RAW HOLLOW X KUBA WOLAK DOCUMENTARY PROJECT

WSPOMÓŻCIE TEN PROJEKT!!!

 
 

"Behind the Mentality" to film dokumentalny, którego głównym tematem będzie snowboard, pasja do gór, śniegu oraz sportów extremalnych. Projekt będzie zawierał obraz 6 miesięcy naszej pracy w terenie. Jest to swego rodzaju manifestacja naszej koncepcji na samorealizację. W filmie pojawią się nie tylko trudne technicznie triki, będzie można także poczuć klimat i piękno otoczenia, w którym przyjdzie nam pracować.

Naszym celem jest również, przedstawienie ciekawej historii polskiej sceny snowboardowej, oraz ludzi którzy mieli wpływ na rozwój freestyle'u w naszym kraju. Ponad to, dla urozmaicenia projektu, nawiążemy współpracę z różnymi utalentowanymi riderami.

Snowboarding freestylowy zdobył popularność poprzez dostarczanie ogromnej dawki pozytywnych emocji, poczucia wolności i niezależności. Coraz więcej ludzi decyduje się na tę formę aktywności. Snowboarding jest bardzo kreatywnym sportem, dającym możliwość ekspresji zarówno w górach, jak i w mieście. Poprzez nasz projekt chcemy motywować ludzi do realizowania marzeń i łączenia aktywności fizycznej z pragnieniem poznawania świata oraz innych kultur.

Obecnie jesteśmy już gotowi, by rozpocząć realizację projektu. Zadbaliśmy o przygotowanie fizyczne, zainwestowaliśmy w sprzęt filmowy oraz bus (Rawmobile), którym będziemy docierać do wyznaczonych celów. Materiał będziemy zbierać od grudnia 2015 do maja 2016, odbywając w tym czasie od 4 do 6 wypraw filmowych. W naszej sytuacji trudno jednak jednoznacznie określić miejsca, w których odbędą się zdjęcia do filmu, ponieważ jest to ściśle uzależnione od warunków pogodowych(ilości śniegu).

Zeszłej zimy pracowaliśmy nad zapowiedzią projektu. W Listopadzie 2015 odbyła się internetowa premiera pilotażowego odcinka. Miłego oglądania.

W celu zdobycia materiałów, w trakcie sezonu planujemy wyprawy filmowe, do krajów: Słowacja, Czechy, Austria, Francja, Rumunia, oraz Polska ( Zakopane, Kraków, Katowice, Szczyrk, Krynica)

Głównym założeniem górskich wypraw jest nagrywanie freeride'u i backcountry. Jednak w naszym filmie chcemy także pokazać, jak w kreatywny sposób można wykorzystać tereny miejskie w celach snowboardowych. Dlatego wykorzystamy przerwy pomiędzy wyjazdami na sesje streetowe (miejskie)

Dokument swoją premierę będzie miał najprawdopodobniej na jesieni 2016 roku. Wtedy będziemy mieli również gotowe nagrody.  

Z racji tego, że działamy niezależnie, z własnej inicjatywy i pasji, kosztów produkcji filmu nie mogą pokrywać związki i inne organizacje tego typu. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc w sfinansowaniu tej produkcji. Udało się nam pozyskać sponsorów, którzy wspierają materialnie część projektu, mimo to większość kosztów pokrywamy z własnej kieszeni. Przez ostatnie 3 lata nagrywaliśmy za swoje, co przyniosło bardzo dobre rezultaty. Ten okres uważamy za przygotowawczy. Po kilku latach doświadczeń wierzymy, że jesteśmy gotowi i zmotywowani do realizacji bardziej dojrzałych projektów filmowych. Dzięki jakości naszej produkcji chcemy zaistnieć na forum międzynarodowym i wzmacniać wizerunek polskiego snowboardingu. Jednak by cała akcja odniosła sukces, potrzebujemy większego budżetu.

NA CO SIĘ SKŁADASZ?

W sprzęt potrzebny do realizacji projektu inwestujemy już od przeszło 3 lat. Posiadamy sprzęt filmowy, sprzęt snowboardowy, studio montażowe, samochód, agregat prądotwórczy, oświetlenie, i inne potrzebne do realizacji sprzęty.

Koszty realizacji nie są małe. Was prosimy o dofinansowanie głównie karnetów, paliwa oraz noclegów. 
 

W przypadku uzbierania większej kwoty niż zakładana, będziemy mogli realizować nasz projekt z jeszcze większą precyzją. Dodatkowe środki przeznaczymy min. na sprzęt np. kosztowna wyciągarka (15000pln) która znacząco zwiększy możliwości nagrywania ewolucji w mieście. 

Jesteśmy zgraną paczką przyjaciół z Zakopanego, których połączyła pasja oraz wspólny cel jakim jest tworzenie filmów snowboardowych. Nasza ekipa składa się z 3 osób:

Jakub Wolak - lat 19

Główny rider przyszłej produkcji.      

"Wychowany zostałem w snowboardowej rodzinie i podobno freestyle mam we krwi. Jeżdżę od 10 lat a na swoim koncie mam wiele tytułów mistrzowskich.       Nie jestem jednak fanem rywalizacji, dlatego chciałbym realizować snowboarding za pomocą filmów. Marzę o udziale w międzynarodowych produkcjach w których mógłbym godnie reprezentować nasz kraj. Od lat 3 systematycznie nagrywam z RawHollow i wypuszczam krótkie edity (sezon party). Teraz jestem gotowy i zmotywowany by wziąć udział w poważniejszej produkcji, do której każdy może dołożyć swoje 5 groszy :).  Nie ukrywam że nadchodzący sezon jest dla mnie bardzo ważny i liczę na to, że będzie przełomowy. Reprezentuję młode pokolenie polskich snowboardzistów, które aktywnie działa i chce pokazać, że POLAK POTRAFI" 

Artur C Tatar - lat 35

Filmowiec, reżyser

Od 15 roku życia pasjonuje się realizacją obrazu filmowego.... 

W latach 2003-2011 wraz z ekipą MEP zrealizowaliśmy min  filmy : Warm Up, Step by Step, Ready To, Magic Moments, Snowtiva, Snow Must Go On.

W 2012/13 współpracowałem z  wytwórnią Isenseven, realizując obraz do filmów snowboardowych : Fool's Gold oraz A Way We Go.

W 2013/14 powstał  film snowboardowy What A Bigos 

W 2014/15  wraz z Szymonem i Kubą rozkręcamy RawHollow   

Współpraca/ realizacje/ media/ min.:   MethodTv, Discovery Chanell, Extreme Chanell, Monster, Red Bull, NOKIA, Fiat FT, Nitro,  Burton, BIG O, TVP1, TVP HD, Euro 26, SkitouroweZakopane.pl, OP1, STRH, Viva, 4funTv  MTV, Muzeum Tatrzańskie.

Szymon Rzankowski - lat 19

Filmowiec, kierownik produkcji


"Od urodzenia pasjonuję się deskorolką i snowboardem, mieszkam w Zakopanem. 
Natomiast od 13 roku życia zbieram doświadczenie w szeroko pojętym tworzeniu produkcji filmowych.
Z Kubą współpracuję już od 3 lat i każdą sesje czy to na streecie czy nauki matematyki do matury wspominam doskonale. 
Na nadchodzący sezon czekałem całe życie , by móc w pełni zaangażować się w wymarzony projekt.
Wierzę, że dzięki temu portalowi i wszystkim wspierającym uda nam się nagrać part pełen progresu, pięknych chwili i dobrych wartości."